Historie a vznik týmu

 

The Gang vznikl z absolventů Gymnázia Bruntál, kteří spolu pravidelně hrávají již od roku 1998. Z původních asi 20 hráčů, kteří mezi sebou pravidelně bojovali 2x týdně zbylo asi 6 hráčů, kteří dnes tvoří jádro týmu. Od roku 2002 tito hráči začali poznávat další bruntálské florbalisty a společně se scházeli na dalších zápasech. Vše však stále probíhalo na amatérské úrovni. Po absolvování gymnázia většina těchto hráčů začala studovat VŠ a trénovat za vysokoškolské týmy. Zde poznali několik rýmařovských hráčů a Ti jim poprvé na jaře roku 2006 nabídli účast v Rýmařovské florbalové lize. Poprvé se objevil název The Gang.

Nasledně náš tým přesvědčivě vyhrál jarní i podzimní sezónu v Rfbl, aniž by poznal jak chutná porážka. Jedinými týmy, které dokázali s The Gang držet krok byli M.I.B a Peace Traffic. První porážku 4:5 poznali naši hráči až nedávno v základní části jarní ligy a to právě s M.I.B. Přesto zůstáváme velkými favority celé soutěže.

Nutno dodat, že někteří hráči (Kike, Klobouk, Špacír, Danek, Čenda, Kojak a Žlab) hráli ve velmi silné konkurenci extraligových hráčů několik turnajů mezi vysokými školami včetně akademických her, trénovali v reprezentaci VUT a na dvou turnajích se umístili, pod názvem Franklins, na skvělém 2. respektive 4. místě. Zvlášť při turnaji na jaře roku 2006 kdy Franklins prohráli až ve finále s výběrem téměř výhradně extraligových hráčů po velkém boji 1:2 jsme mohli být právem pyšní!

Dne 12.3.2007 byl odeslán návrh na založení sportovního klubu FBC Gang Bruntál. Základ týmu doplněný o některé hráče z Rfbl se bude snažit uspět již na podzim roku 2007 v nejnižší soutěži ČFBU a postoupit co možná nejdále. Víme, že nás čeká cesta plná překážek, avšak s ohledem na naše výsledky v neoficiálních soutěžích a turnajích si klademe jen ty nejvyšší cíle a budeme se snažit hned v první sezóně výrazně uspět a pozvednout úroveň tak krásného sportu jako je florbal, v okrese Bruntál, na vyšší a organizovanější úroveň!

 

Vyhledávání

© 2008 Made by spacirx.