Pohár ČFBU 2. kolo

15.09.2008 16:17

2.kolo Poháru ČFBU 13.9.-14.9.2008 Ostrava

O minulém víkendu jsme hráli 2. kolo Poháru ČFBU, kde jsme jako pořadatelé zvolili svým domácím stánkem nám již známou halu SOŠD v Ostravě. Po překvapivém postupu z 1.kola jsme věděli, že narazíme na velmi zkušené florbalové týmy z vyšších soutěží.

Jako první jsme v sobotu odpoledne nastoupili proti týmu SFK Slovácko – FATR Dubňany. Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně, na našich holích chyběla přesnost, nedařil se nám přechod do útočné fáze a nebýt zákroků gólmana Jana Procházky prohrávali by jsme již daleko dříve. První třetina skončila bezbrankovou remízou. Bohužel na začátku druhé třetiny jsme ihned inkasovali a nemastný neslaný výkon pokračoval dál. Když se nám ani nevydařil vstup do závěrečného dějství, když jsme po 4 minutách prohrávali již 0:3, začínalo nám být jasné, že to s námi asi v tomto utkání nedopadne dobře. Když i přes naši závěrečnou snahu soupeř z rychlého protiútoku ještě navíc zvýšil skóre, bylo rozhodnuto. Korekce výsledku po střele Lukáše Hoška, kterému přihrával Luboš Konvičný, na konečných 1:4 přišla pozdě.

V dalším zápase nás čekal velmi silný tým Panthers Otrokovice, který svým svižným pojetím hry a tvrdým agresivním napadáním, plně dostál názvu svého klubu. Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně, vycházela ze zabezpečené obrany a snažila se nechybovat. Bohužel opět jako první skóroval v 11. minutě první třetiny soupeř. Nám se podařilo v 15. minutě po soubojích za brankou a v rozích vybojovat míček a po nahrávce zpoza brány vyrovnal Lubomír Konvičný na 1:1. Ve druhé třetině jsme již začali hrát lépe, dařila se nám kombinace a po dvou přesných přihrávkách Tomáše Skřehota postupně skórovali znovu Luboš Konvičný a Dan Jalůvka. V závěrečné části jsme po dalším gólu Dana Jalůvky vedli již 4:1, poté se podařilo soupeři čtyři a půl minuty před koncem snížit na rozdíl dvou branek, ale opět Dan Jalůvka po samostatné akce zvýšil na 5:2 a dovršil hattrick. V poslední minutě jsme si zbytečně zkomplikovali situaci, když nečistou hru soupeře již nevydržel náš „ochránce hvězd“ Tomáš Skřehot, po několikátém nešetrném zákroku protihráče v přerušené hře srazil soupeře k zemi a byl vyloučen na 5 minut. Tým Otrokovic se ještě vzchopil a podařilo se mu za půl minuty vstřelit 2 góly, které již jen zmírnily jejich prohru, na konečných 5:4 v náš prospěch.

Po sobotní večerní valné hromadě a potvrzení skvěle fungujícího vedení našeho klubu (za což jim patří naše velké díky !!!) jsme v neděli ráno nastoupili proti favorizovanému týmu FBŠ Jihlava. Tento prvoligový tým měl dvou sobotních výhrách nakročeno k postupu do dalšího kola, ale my jsme mu to chtěli co nejvíce znepříjemnit a soupeře potrápit. První třetina se nám velice povedla, do utkání jsme vstoupili bez zbytečného respektu k síle soupeře, hráli sebevědomě, organizovaně bránili, bojovali a herně daleko vyspělejšímu soupeři se vyrovnali. V první třetině nejdříve dvakrát skóroval Kamil Kadlčík, poté i Dan Jalůvka. Obrana včele s gólmanem Jirkou Snášelem fungovala velmi dobře, útočníci se vzorně vraceli a vypomáhali s obrannou činností. Ve druhé třetině se nám podařilo vsítit další branku po střele Lukáše Hoška, kterého dlouhou přihrávkou vyslal dopředu Zbyněk Vojtek. V polovině zápasu se podařilo týmu Jihlavy korigovat na 1:4. V nástupu do závěrečné části hry snížili dalším gólem na 2:4, čímž se nám již velmi nebezpečně přiblížili, ale po dalším gólu Kamila Kadlčíka a dvou Lukáše Hoška, když oba dva dovršili hattrick, jsme utekli soupeři na 2:7 a v poklidu kráčeli k jasnému vítězství. Když se nám navíc v poslední minutě podařilo dalšími dvěma góly (skóroval Adam Kožina a Miloš Procházka) upravit na konečných 2:9 v náš prospěch, dosáhli jsme skvělého výsledku a porazili prvoligového soupeře, sice zdecimovaného velkou marodkou a zraněními, ale rozdílem třídy.

Tento velmi povzbudivý výsledek nám zvedl sebevědomí, vrátil nás zpátky do hry o vysněný postup a asi i uchlácholil, že další vítězství přijde samo a my postoupíme do dalšího kola.

V posledním utkání proti týmu 1.FbC Aligators Klobouky jsme potřebovali alespoň remizovat, což by nám zajistilo druhé místo v konečné tabulce a postup do třetího kola Poháru ČFBU. Ovšem utkání se nám hrubě nevyvedlo! Vstup do utkání jsme měli naprosto katastrofální a po pěti a půl minutách jsme již prohrávali 0:2. v desáté minutě se nám podařilo po kombinaci Adama Kožiny a střílejícího Lukáše Hoška snížit na 1:2, tak i skončila první třetina. Druhá část hry začala stejně hrozivě jako ta první a po čtyřech minutách jsme opět dvakrát inkasovali, a když soupeř ještě v 26. minutě zvýšil na 1:5, byly naše ambice téměř pohřbeny. V poslední třetině jsme se ještě útočnou hrou a presinkem snažili s utkáním ještě něco udělat, ale soupeř neustále kontroval do naší otevřené obrany. Podařilo se nám sice ještě snížit po střele Dana Jalůvky, kterou ve skrumáži před brankou tečoval Adam Kožina, ale to byla naše labutí píseň, protože soupeř opět třikrát skóroval a utkání skončilo naším naprostým debaklem 2:8!

Bohužel v konečném účtování nám chyběl jeden bod nebo lepší skóre, abychom postoupili do dalšího kola, ve kterém by jsme se utkali s extraligovým týmem 1.SSC Vítkovice!!

Druhé kolo Poháru ČFBU nám ukázalo naše silné i slabé stránky, zjistili jsme, že můžeme hrát i s daleko vyspělejšími týmy. Doufám, že nám zkušenosti z těchto pohárových zápasů pomůžou v právě začínající sezóně, kde budeme startovat ve vyšší soutěži a chceme v ní hrát důstojnou roli“ uvedl kapitán týmu Kamil Kadlčík.

Statistiky z 2.kola Poháru ČFBU 13.9. – 14.9.2008 Ostrava:

FBC Gang Bruntál – SFK Slovácko 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Hoško 1+0, Konvičný 0+1

FBC Gang Bruntál – Panthers Otrokovice 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)

Jalůvka 3+0, Konvičný 2+0, Skřehot 0+2, Procházka M. 0+1, Kadlčík 0+1

FBC Gang Bruntál – FBŠ Jihlava 9:2 (3:0, 1:1, 5:1)

Kadlčík 3+1, Hoško 3+1, Skřehot 0+3, Procházka M.1+1, Konvičný 0+2, Jalůvka 1+0, Kožina 1+0, Vojtek 0+1

FBC Gang Bruntál – 1.FbC Aligators Klobouky 2:8 (1:2, 0:3, 1:3)

Kožina 1+1, Hoško 1+0, Jalůvka 0+1

Výsledky ostatních zápasů:

FBŠ Jihlava – 1.FbC Aligators 5:4, SFK Slovácko – FBŠ Jihlava 5:7, 1.FbC Aligators – Panthers Otrokovice 1:8, SFK Slovácko – Panthers Otrokovice 2:6, Panthers Otrokovice – FBŠ Jihlava 4:0, 1.FbC Aligators – SFK Slovácko 3:2