15. a 16. kolo MS ligy mužů

24.03.2009 17:22

Výsledkově zatím nejméně povedené dvojkolo jsme odehráli v sobotu 21.3.2009, kdy jsme dohrávali odložené zápasy MS ligy mužů. Ráno jsme se utkali s favoritem naší soutěže, záložním týmem extraligového týmu - FBC Pepino Ostrava B. Hrálo se v FatPipe Aréně v Ostravě-Vítkovicích již od 9,00 hod. ráno. V sestavě soupeře figuroval extraligový brankář Šrámek, který nám v první třetině vytvořil neprůstřelnou hradbu a pomohl svému týmu k průběžnému vedení 3:0. O přestávce jsme si řekli, že musí hrát více uvolněně, bez přílišného respektu a více se tlačit do zakončení. To se nám podařilo naplnit do posledního zbytku. Nejdříve v 17.min. vstřelil náš úvodní gól v zápase Lubomír Světnička po kombinaci celého útoku, asistenci si připsal Dan Jalůvka. Za dvě minuty jsme využili ihned z rozehrávky vyloučení soupeře, když po přistrčení od Kamila Kadlčíka skóroval přesnou střelou Luboš Konvičný. V 23.minutě si stejná dvojice prohodila role, Luboš Konvičný šikovně vypíchl míč soupeři při rozehrávce a Kamil Kadlčík rychlou střelou pod rukou brankáře Šrámka vyrovnal stav utkání na 3:3. V poslední minutě se nám podařilo vstřelit i další gól, který však rozhodčí nakonec neuznali z důvodu hry vysokou holí Dana Jalůvky, který tečoval míček ze vzduchu.

V této části hry nás několika výtečnými zákroky podržel gólman Jan Čepara.

Do třetí třetiny jsme vstupovali s touhou udržet se soupeřem krok a stále se snažit o aktivní celoplošnou hru. Ovšem náš soupeř si velmi vyspěle pohlídal průběh závěrečné části hry a dvěma rychlými góly v rozmezí tří minut nás poslal do kolen. Sice se nám podařilo vykřesat jiskřičku naděje dorážkou z hranice brankoviště po skrumáži Kamilem Kadlčíkem po střele Zbyňka Vojtka, ale soupeř za tři minuty opět skóroval a definitivně zmrazil naše vyhlídky na bodový zisk. Bez problémů pak dovedl utkání do vítězného konce s celkovým skórem 6:4 v jeho prospěch.

V druhém večerním utkání jsme nastupovali proti týmu Z.F.K. Petrovice B v hale Kovony Karviná. Zápas začal s hodinovým zpožděním kvůli kolizi z mezinárodním futsalovým turnajem ve zdejší hale. Celodenní čekání v Ostravě, odložený start utkání a oslabení o dva Luboše - Světničku a Konvičného nám nedávalo mnoho šancí na úspěch, přesto jsme se chtěli pokusit o zázrak a proti soupeři, který nastoupil s 16 hráči v poli oproti našim zbylým 8 bojovníkům, jsme dlouho drželi krok. V první třetině jsme byli i herně lepší, ale soupeřův gólman při našich pěti vyložených šancích předvedl bravurní zákroky a držel stav utkání na bezbrankové remíze. V druhé části hry už nám postupně docházeli fyzické síly, naše neproměněné šance nás navíc drásali psychicky, což se projevilo v posledních třech minutách druhé třetiny, kdy se podařilo soupeři třikrát pokořit našeho brankáře Jana Procházku po rychlých protiútocích. Po dvou třetinách tak byl stav utkání 0:3.

Zvrat v utkání mohl nastat hned v první minutě závěrečné třetiny, kdy se nám naskytla přesilová hra. Ovšem zahráli jsme ji tak tragicky, kdy jsme ani nevystřelili, zkazili rozehrávku v útočném pásmu a navíc dovolili soupeři skórovat v oslabení !!! To nás dorazilo úplně a soupeř si již zbytek zápasu v pohodě pohlídal. Navíc v 29. minutě přidal další gól a navýšil skóre na hrozivých 0:5. Nám se sice podařilo využít přesilovku (stejně jako v dopoledním zápase) rychlou rozehrávkou, kdy střílel Kamil Kadlčík a nahrával Miloš Procházka, ale na jakýkoliv zvrat jsme již neměli ani síly ani čas. Soupeř v poslední minutě navíc vstřelil šestý gól do sítě bezmocného brankáře Jana Procházky, nám se ještě podařilo do konce utkání již jen kosmeticky upravit stav zápasu na konečných a hrozivých 2:6. Gól dával tvrdou střelou Dan Jalůvka, nahrával Adam Kožina.Tým Petrovic nás podruhé v letošní sezóně porazil ve stejné hale, stejným výsledkem, po téměř shodném průběhu hry.

Po celodenním výletě jsme se domů vraceli pozdě večer, fyzicky vyčerpáni, psychicky zlomeni a bez bodového zisku. Naše situace začíná být kritická, propadáme se tabulkou stále k nižším místům a místo atakům na čelní příčky začínáme být ohrožovány týmy ze spodku tabulky. V posledních čtyřech zápasech je proto potřeba vydat veškeré síly a snažit se napravit reputaci ze zkažené druhé poloviny sezóny, obětavě se vracet a bojovat jako tým, aby letošní sezóna nakonec ještě nedopadla blamáží a neúspěchem!!!