1. a 2. kolo MS přeboru mužů - divize C

22.09.2007 00:00

V 1. zápase v soutěži jsme nastoupili proti celku TJ Sokol Šenov Slavia Havířov B. V oslabené sestavě bez Dana, Žlábka, Světni a Krupiče jsme ale začali aktivně, soupeře po celou dobu přehrávali a postupně jsme přidali i góly. Po druhé třetině byl stav 6:2 pro nás a to jsme ještě spoustu šancí nedali! V závěrečné třetině jsme sice polevili a zápas zbytečně zdramatizovali, ale vedení jsme již udrželi a zvítězili nakonec 6:5.

Ve druhém utkání proti nám nastoupil celek RH Piving. Již starší hráči Pivingu hráli velmi takticky a kvalitně v obraně. I když jsme útočili převážně my a soupeře prakticky nepouštěli k míčku, do šancí jsme se dostávali málo a navíc gólman Pivingu držel své spoluhráče nad vodou. Navíc jsme dostávali z brejků góly my. Brzo jsme prohrávali 2:0 a pak dokonce 3:1. Rozhodčí se chovali poněkud zvláštně a odpískali proti nám nájezd, který sice Čenda skvěle chytil, ale v následném oslabení jsme inkasovali. V závěrečné třetině pro nás čas rychle ubíhal. Po změně v sestavě (Klobouk na centru a Zbyňa v obraně) jsme snížili na 2:3 z našeho pohledu. Znovu jsme ale zaspali v obraně a dostali 4 minuty před koncem gól na 4:2. V tu chvíli to s námi vypadalo špatně, naštěstí jsme konečně proměnili šance a rychle snížili na rozdíl jediné branky a těsně před koncem při naší power play vyrovnali. Výsledek 4:4 pro nás byl sice zklamáním, ale vzhledem k průběhu zápasu můžeme být rádi alespoň za remízu.